کارهایی که هنگام یادگیری برنامه نویسی نباید انجام دهید

code

در اینجا لیست کارهایی است که شما نباید هنگام انجام کد نویسی انجام ندهید:

1. مقایسه خود با افراد دیگر

این یک مورد واقعاً مهم است و در شرایط مختلفی صدق می کند. اگر فوتبال را شروع می کنید ، خوب نیست که مهارت های خود را به عنوان مثال با کریستیانو رونالدو که خیلی بیشتر از شما بازی کرده مقایسه کنید.

وقتی نوبت به برنامه نویسی می رسد ، مهارت های خود را با شخصی که بیش از شما برنامه نویسی کرده است مقایسه نکنید. این نقل قول را ببینید:  “فصل 1 خود را با فصل 20 شخص دیگر مقایسه نکنید”.  شخصی که به سطح 20 رسیده است در مقطعی از جایی که اکنون هستید بوده است ، منظور من در فصل 1 است.

2. جابجایی بین زبان ها و فن آوری های مختلف به جای تمرکز بر روی یکی

این چیزی است که من در طول سفر خود در یادگیری کدنویسی دیده ام. من بین ویندوز و لینوکس ، ترمینال ها و ویرایشگرهای مختلف کد ، تم های رنگی و غیره جابجا شدم. به نظر من امروزه این سوئیچینگ مضر است.

من بارها به این موضوع فکر می کنم:  “اگر من آن سیستم ها را زیاد تغییر نمی دادم و از آن زمان عاقلانه برای یادگیری کدنویسی واقعی استفاده کرده بودم ، امروز خیلی بهتر می شدم”.  بنابراین ، یک هشدار: در حین یادگیری بین فناوری ها جابجا نشوید. ابتدا جریان را بیاموزید و سپس تعویض کنید!

3. خیلی راحت تسلیم شدن

باز هم نکته دیگری که ناشی از تجربه خودم است. خیلی راحت تسلیم نشوید حتی زمانی که خیلی سخت به نظر می رسد.

فقط آن پروژه ها و تکالیف سخت را به پایان برسانید. اگر خودتان قادر به انجام آنها نیستید ، از کسی کمک بخواهید. هنگامی که شما در مقطعی این کار را به پایان برسانید ، می توانید به خود افتخار کنید که به آن رسیده اید!

4. تلاش برای به خاطر سپردن کد

به خاطر سپردن و یا تلاش برای به خاطر سپردن کد ، معمولا در مبتدیان دیده می شود. اما وقتی صحبت از واقعیت ها می شود ، به خاطر سپردن آنها فایده ای ندارد. آن کد خیلی در وظایف شما نمی گنجد و بنابر این نه تنها مفید نیست که آن را حفظ کنید همچنین به هیچ وجه حرفه ای نیست.

5. گوگل نکردن

این امر همان نکته قبلی “تلاش برای به خاطر سپردن کد” را دنبال می کند زیرا بسیاری از مبتدیان فکر می کنند که باید همه چیز را بدانند و به همین دلیل از Google برای جستجوی راه حل مشکلات استفاده نمی کنند. باز هم ، این چیزی بود که تجربه کردم. من در گوگل به دنبال راه حل نبودم ، سعی کردم با تجربه خود مسائل را حل کنم.

اگر یادگیری برایتان مهم است، به دنبال جواب نباشید، راهنمایی بگیرید.

این 5 کاری است که نباید در طول یادگیری کدنویسی انجام دهید. امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.