پرش به محتوا

3 استراتژی تعیین قیمت به عنوان یک فریلنسر

freelance dev rates

ارزشی که ما برای وقت، دانش و تجربه خود قائل می شویم، شیوه برخورد ما با استراتژی قیمت گذاری را تغییر می دهد. در حالت کلی 3 استراتژی قیمت گذاری وجود دارد که می توانید به عنوان یک فریلنسر از آنها استفاده کنید.

قیمت گذاری ساعتی

بیشتر افرادی که تمام وقت کار می کنند حقوق ساعتی دریافت می کنند. این روش امن است و می توانید برای زمان کار خود دستمزد دریافت کنید.

بر اساس تجربه من ، قیمت گذاری ساعتی برای پروژه هایی با ابهامات زیاد، خوب کار می کند. خواه به دلیل بزرگی پروژه ، ماهیت مشتری یا به هر دلیلی باشد. این استراتژی قیمت گذاری شما را از ایجاد ویژگی های اضافی به صورت رایگان یا اجازه دادن به مشتری برای درخواست موارد اضافی غیر ضروری محافظت می کند.

چقدر برای یک ساعت درخواست کنید؟ این واقعاً به مهارت ، نمونه کارها و مشتریان شما بستگی دارد و هیچ توصیه جالبی نمی توانم در اینجا ارائه دهم. من یک قانون “حقوق سالانه منهای 3 صفر” را شنیده ام. طبق آن، اگر یک توسعه دهنده با تجربه سالانه 120,000,000 تومان درآمد کسب کند ، حقوق ساعتی شما می تواند 120,000 تومان باشد.

در پایان ، قیمت گذاری ساعتی یک روش ساده و در عین حال مطمئن برای قیمت گذاری به عنوان یک توسعه دهنده است. اما صادقانه بگویم ، این کاملا شبیه به داشتن یک کار تمام وقت است و من معتقدم گزینه های بهتری وجود دارد.

قیمت گذاری مبتنی بر پروژه

قیمت ثابت برای پروژه؟ برای بیشتر پروژه هایم اینگونه قیمت گذاری کرده ام. گاهی پشیمان شده ام ، گرچه در بیشتر موارد این کار درستی بوده است.

نکته ای که در مورد قیمت گذاری مبتنی بر پروژه وجود دارد این است که شما باید به خوبی بدانید که چه کاری انجام می دهید. یا فقط باید انگیزه داشته باشید زیرا پروژه ، مشتری ، علت یا فناوری هایی را که استفاده می کنید دوست دارید. به هر حال ، قیمت گذاری مبتنی بر پروژه می تواند مشکل باشد.

قبل از توافق در مورد قیمت گذاری مبتنی بر پروژه ، من اکیداً به شما توصیه می کنم که در مورد الزامات پروژه ها به توافق برسید. و به من اعتماد کنید ، منظورم این است که هیچ ابهامی وجود نداشته باشد. من بخشی از پروژه هایی بوده ام که در مورد اهداف بسیار گسترده ای به توافق رسیده ایم و نتیجه آن انجام کارهای اضافی بوده است. این به ویژه در مواردی که دید شما با دید مشتری شما مطابقت ندارد انرژی زیادی می گیرد.

درصورتی که باتجربه تر باشید ، قیمت گذاری مبتنی بر پروژه می تواند راهی عالی برای کسب درآمد هنگام صرفه جویی در وقت باشد. اگر می توانید نیازهای پروژه را تجزیه و تحلیل کنید ، قیمت گذاری مبتنی بر پروژه راهی برای رسیدن به اهداف مشتری با استفاده از روش های جدید و با تلاش کم است.

قیمت گذاری مبتنی بر ارزش

تصور کنید که برای مشتری یک وب سایت تجارت الکترونیکی درست می کنید و توافق می کنید که در هر فروش ، 100 تومان دریافت خواهید کرد. شما به این پروژه اعتقاد دارید و موافقت می کنید که با پرداخت هزینه ای اندک آن را بسازید. چند سال بعد ، مشتری شما ماهیانه 100000 فروش انجام می دهد. این بدان معنی است که شما ماهانه 10 میلیون تومان درآمد کسب می کنید ، اساساً فقط برای نگهداری سایت. مثل سرمایه گذاری است ، اما فقط از طریق فریلنسینگ. به همین دلیل قیمت های مبتنی بر ارزش را دوست دارم.

قیمت گذاری مبتنی بر ارزش خطرناک است. معمولاً مشتریان کوچکتر با آن موافقت می کنند و شما به احتمال زیاد مجبورید که مبلغ اولیه کمتری را بپذیرید ، اما اگر به کاری که مشتری انجام می دهد اعتقاد داشته باشید و واقعاً موفق شود ، می تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد.

اگر به چنین ریسکی علاقه ندارید ، روش دیگری برای مذاکره در مورد هزینه خود با استفاده از قیمت گذاری مبتنی بر ارزش وجود دارد. از مشتری خود بپرسید “انتظار دارید چند فروش اضافی از طریق وب سایت جدید بدست آورید؟” و سپس “یک فروش چقدر ارزش دارد؟” از این طریق می توانید هزینه ای را که برای شما راحت است محاسبه کنید.

بیایید بگوییم مشتری شما انتظار دارد 100 فروش اضافی با استفاده از وب سایت (در مقایسه با سایت قدیمی) ، با ارزش 1,000,000 تومان بدست آورد. این بدان معنی است که ، مشتری هر ساله 100,000,000 تومان اضافی می گیرد. درخواست… 25%، یا 25,000,000 تومان اصلا زیاد نیست، چون مشتری 75,00,000 تومان دریافت میکند.

اگرچه قیمت گذاری مبتنی بر ارزش خطرناک تر است و گاهی اوقات سخت تر می توان مذاکره کرد ، اما این روشی است که می تواند بیشترین پول را به همراه داشته باشد. اگر مهارت دارید ، توصیه می کنم آن را امتحان کنید.

کدام استراتژی را انتخاب کنیم؟

همه گزینه ها عالی هستند … من معتقدم که می توان بین مهارت های خود و استراتژی های قیمت گذاری ارتباط برقرار کرد. بگذارید توضیح بیشتری بدهم.

اگر مبتدی هستید ، توصیه می کنم به دنبال قیمت گذاری پروژه محور باشید. چرا؟ زیرا شما یک مبتدی هستید و به احتمال زیاد زمان بیشتری را برای پروژه ها صرف خواهید کرد. اگر از فن آوری اطلاع ندارید و فقط در حال یادگیری هستید ، قیمت گذاری مبتنی بر پروژه راهی عالی برای دریافت هزینه برای آن است.

اگر کمی باتجربه تر باشید و از قبل ابزارها را بلد باشید ، می توانید قیمت گذاری مبتنی بر پروژه و صورتحساب ساعتی را انتخاب کنید. صورتحساب ساعتی عالی است زیرا مطمئن است ، در حالی که قیمت های مبتنی بر پروژه را می توان در صورت عدم شناخت، استفاده کرد. بین این دو ، من قیمت گذاری مبتنی بر پروژه را ترجیح می دهم ، زیرا از این طریق می توانم قیمت را بر اساس حس درونی تعیین کنم ، که در پروژه های کوچکتر ، مرا ناامید نکرده است. صورتحساب ساعتی به این معنی است که من وقت خود را می فروشم ولی با فریلنسینگ ، برای آزادی کامل تلاش می کنم ، نه اینکه وقت خود را بفروشم.

و قیمت گذاری مورد علاقه من، بر اساس ارزش. من آن را دوست دارم زیرا می تواند درآمد منفعلانه ای به همراه داشته باشد. اما این روش همچنین فرض می کند که شما دارای تفکر تجاری هستید و می توانید ارزشی را که برای مشتری به ارمغان می آورید ، درک کرده و بیان کنید.

نتیجه

قیمت گذاری به عنوان یک فریلنسر می تواند سخت باشد و این واقعا به مهارت ، تجربه و پروژه شما بستگی دارد. کدام یک مناسب شما است؟ بر اساس تجربه من ، درصورتی که به دنبال امنیت هستید ، قیمت گذاری ساعتی راه اصلی است. اگر پروژه را می شناسید و به تمام مسائل آن واقفید ،قیمت گذاری مبتنی بر پروژه را انتخاب کنید. و اگر تجارت را می شناسید و به مشتری اعتقاد دارید، سعی کنید با استفاده از قیمت گذاری مبتنی بر ارزش در مورد یک معامله مذاکره کنید. بنابراین قبل از موافقت با یک قیمت مشخص ، به گزینه های خود فکر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.